Завантаження і підгонка рюкзака. Основні правила.


  • 0

Після вибору рюкзака і його придбання необхідно навчитися правильно його упаковувати і налаштовувати. В іншому випадку, всі вишукування розробників будуть марні, а Ви - позбавлені комфорту при його носінні.

Будь рюкзак необхідно підігнати під себе і свої переваги. Не варто забувати, що рюкзак необхідно підганяти, одягнувши його на одяг, і хоч трохи попередньо завантаживши речами. Новий рюкзак не буде відразу ідеально лежати на спині, так як використовувані в конструкції матеріали повинні трохи розноситися.

упаковка рюкзака


Перед підгонкою по спині рюкзака всі лямки регулювань послаблюють.

  1. Регулювання починають з поясного ременя. Застібаємо ремінь, трохи нахиляємося вперед. Рюкзак під своєю вагою пригорнеться до спини, і лямки можна буде затягнути. Середина пояса повинна знаходитися на стегнових кістках. Якщо цього не відбувається, то рюкзак знімається і регулюється висота поясний системи у відповідності з Вашим ростом. Після чого перевіряємо, яке положення прийме пояс, коли рюкзак на спині. Як правило, цю регулювання роблять один раз після покупки рюкзака.
  2. Затягуючи плечові лямки, необхідно знайти баланс між розподілом ваги на плечі і стегнові кістки. Іноді перед одяганням заповненого рюкзака буває зручно подовжити лямки, щоб було простіше просмикнути в них руки, а потім затягнути назад; коли рюкзак вже буде на спині, точно також перед тим, як зняти рюкзак, можна послабити лямки (хоча у кожного свої уподобання).
  3. Точка кріплення плечових лямок повинна знаходитися між лопаток. Якщо вона зміщена, то знімаємо рюкзак і регулюємо положення подушки спини на рюкзаку, після чого повторюємо примірку. Знову-таки, багато що залежить від правильного заповнення рюкзака (про що поговоримо далі).
  4. Іноді регулювання подушки поєднана з регулюванням поясного ременя – все залежить від типу рюкзака і того, наскільки виробник реалізував всі можливості.
  5. Регулюємо стабілізуючі ремені пояси і плечових ременів (притягуємо рюкзак ближче до спини). Щільне прилягання рюкзака краще використовувати на важкому рельєфі, щоб центр ваги був максимально близький до Вашого. А ослаблене – на легкому рельєфі для кращої вентиляції спини. Як правило, всі затягування мають вільний доступ, коли рюкзак одягнений, і можна обійтися без помічників. Іноді довгі стяжки можна скрутити в акуратний клубок, і тоді рюкзак виглядає ошатніший.
  6. Грудний ремінь необхідний, щоб зменшити теліпання рюкзака по сторонах. Також він перешкоджає сповзанню лямок рюкзака. Іноді засувка грудного фастекса поєднана з сигнальним свистком.
подгонка рюкзакаподгонка рюкзака

Правильний розподіл ваги рюкзака дозволяє рівномірно розподілити вагу рюкзака і знизити стомлюваність. Найгостріше проблема стоїть в туристичних рюкзаках, оскільки вони мають велику вагу і з ними проводять досить тривалий час у дорозі.
зоны рюкзака

Умовно, рюкзак можна розділити на зони, в яких оптимально розміщувати ті чи інші речі:

А - легкі речі і різна дрібнота, яка може терміново знадобитися.
В, D - зони для самих важких речей.
Е - зона для об'ємних і легенів - спальник, намет.
З - зона легких речей.

Іноді каремат (пінку) вішають зовні рюкзака, а іноді розміщують всередині так, щоб вона йшла паралельно спинці. Таке розташування речей дозволяє змістити центр маси рюкзака ближче до спини і розподілити його на пояс.

подгонка и загрузка рюкзака

У правильних туристичних рюкзаків в центральне відділення передбачений подвійний доступ: перший –зверху через клапан і другий – знизу через потужну блискавку. Так при необхідності дістати знизу спальник або змінне взуття, Вам не доведеться розпаковувати весь рюкзак повністю. Зверніть увагу, що речі на дні рюкзака варто додатково упаковувати в поліетиленові пакети, щоб максимально захистити їх від вологи в тих випадках, коли рюкзак ставиться на землю. Речі краще розбивати на невеликі пакети (при необхідності додатково захищати їх від вологи). Невеликі пакети простіше розіпхати в рюкзак. Також не варто забувати, що при ходьбі речі можуть зміститися, а деякі і зовсім грюкати. Такі деталі слід враховувати при упаковці рюкзака.

Якщо обсяг рюкзака не дозволяє упакувати всередину спальник, килимок або намет, то їх завжди можна пристебнути зовні - довжина бічних строп стяжок це передбачає. Але все ж спальник краще переносити всередині, щоб він гарантовано залишався сухим. Також слід уникати стирчать з рюкзака речей, щоб вони менше чіплялися за кущі та гілки.

как правильно загрузить и настроить рюкзак

Принцип підгонки справедливий і для інших типів рюкзаків. Це ж стосується і завантаження, з тією лише різницею, що у інших типів рюкзаків є більше кишеньок і відділень для речей, що дозволяють спростити пошук і упаковку речей всередині рюкзака. Іноді у рюкзаків цього типу бувають ще 2 бічних кишені, але вони, як правило, плоскі та оптимальні для розміщення тенту або порожніх пакетів. Кишені на поясному ремені найкращим чином підходять для дрібних грошей і легкого перекусу на ходу (горішки, родзинки).

У кожного туриста після кількох походів з'являються свої переваги по упаковці та налаштування рюкзака, але не варто на цьому зупинятися, адже завжди можна дізнатися і підглянути хитрощі у більш досвідчених колег. До речі, якщо Ви розробите свою методику упаковки і підгонки рюкзака, Вам багато скажуть «спасибі», коли Ви поділитеся нею.


Автор статті: спеціально для магазину Opticalmarket, Сергій Борисович (serj_32).

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.