Класифікація рюкзаків


 • 0

Рюкзаки - ще не так давно вони представляли собою мішок з парою мотузок. Але часи і технології змінюються. Сьогодні рюкзак – це не просто мішок для перенесення речей. Зараз рюкзак являє собою органайзер, у якому використані сучасні матеріали і технології.

Простіше за все почати класифікувати рюкзаки за обсягом:

 • невеликі до 40 літрів (як правило, це міські, спортивні рюкзаки);
 • середні 40-70 літрів (як правило, це малі туристичні рюкзаки, 3 денні тактичні);
 • великі - більше 70 літрів (як правило, це туристичні рюкзаки для тривалих походів).

По конструкції рюкзаки поділяються на:

 • м'які (без ребер жорсткості);
 • жорсткі (станкові – для жорсткості використовується алюмінієва рама);
 • напівжорсткі (анатомічні).

Матеріали сучасних рюкзаків не дуже різноманітні. У більшості випадків, це тканина oxford або cordura різної щільності і з різними водо - і грязе - відразливими просоченнями. Склад тканини 100% поліестер - стійкий до зношування й стирання, легкий і міцний, не вбирає вологу і не руйнується під дією ультрафіолетового випромінювання. Також добре зберігає форму, стійкий до впливів тепла і світла, не вимагає спеціального догляду. Матеріали, які стикаються з тілом, виконані так, щоб максимально відводити вологу від тіла.Фурнітура рюкзаків (блискавки, застібки), як правило, марки UTX FLEX або YKK.

По призначенню рюкзаки діляться на набагато більше типів. Правда, якогось жорсткого поділу тут немає.

 • міські;
 • туристичні;
 • трекінгові;
 • спортивні;
 • велосипедні;
 • тактичні;
 • альпіністські.

Міські рюкзаки - з назви зрозуміло, що це рюкзаки для міста. Зазвичай вони мають спеціальне відділення для ноутбука, відділення-органайзер для ручок, флешок, телефонів, кабелів і навушників. Спинка у таких рюкзаках, як правило, щільна і анатомічна, на широких лямках є грудна стяжка, а ось поясний ремінь є не завжди. Широкий модельний ряд міських рюкзаків компанії Caribee, Deuter. Бічні кишені бічні стяжки, чохли від дощу – це все сильно відрізняється у різних моделей.

caribee carvemarsupio trail

Спинка у міських рюкзаків може мати як мінімум регулювань і особливостей, так і їх величезна кількість:

 • анатомічна форма, дихаюча тканина;
 • плечові лямки, регульовані по висоті, анатомічної форми з м'якою підкладкою, обшиті дихаючої сітчастої тканиною;
 • нагрудна стяжка, регульована по висоті з еластичною вставкою;
 • набедрений пояс може бути: знімний, регульований за обсягом і натягу, з м'якою підкладкою, обшитий дихаючої сітчастої тканиною.
caribee aquatec

Велосипедні рюкзаки відрізняються спинкою - вона вигнута і забезпечує максимальну вентиляцію. Правда, в районі плечей і попереку рюкзак все одно щільно прилягає до спини. Вигнута спинка може бути незручна, якщо в основне відділення рюкзака необхідно покласти щось об'ємне. У велорюкзаків, як правило, є відділення для питної системи, яка іноді може відразу йти в комплекті. Обов'язково на рюкзаку є світловідбиваючі вставки. А в спеціальній кишеньці – захисний водонепромокаемый чохол від дощу і снігу. Спинка і лямки рюкзака мають широкий діапазон регулювань, щоб максимально комфортно підігнати його під свої уподобання. Матеріали у таких рюкзаків використовуються максимально легкі для полегшення. Найчастіше передбачені бічні кишені бічні стяжки у рюкзака. Спинка зазвичай має жорсткі вставки, щоб підтримувати її вигнуту форму.

marsupio seecaribee oasis

Спортивні, трекінгові рюкзаки. Їм властиві мінімальна вага, яскраві кольори, можливість установки питної системи. Частково під це визначення потрапляють велосипедні, і навіть деякі міські рюкзаки. Спортивними рюкзаками можна назвати навіть невеликі туристичні рюкзаки, в які помістяться речі для невеликої вилазки на природу. Такі рюкзаки будуть мати добре продуману спинку і кріплення для спорядження зовні. При цьому у них всередині може бути навіть відділення для ноутбука і гідратора.

marsupio trailmarsupio trail

Або ж бути максимально маленькими - на 8-10 літрів, щоб мінімально обтяжувати власника. Сюди ж можна віднести гидропаки – невеликі рюкзачки, весь корисний обсяг яких займає питна система.
caribee hot blue

Туристичні рюкзаки – це окрема група рюкзаків, відмінними рисами яких є великий обсяг і одне велике центральне відділення. Тут рідко зустрінеш дрібні кишеньки, органайзери, зате є безліч зовнішніх стяжок для кріплення спальники, каремати, намети, лиж, снігоступів, льодорубів. Спинка у таких рюкзаків найчастіше має алюмінієві пластини для додання жорсткості і кращого розподілу ваги.

marsupio gude pro
Спинка і лямки у туристичних рюкзаків передбачають особливого багато регулювань, щоб рівномірно розподілити велика вага завантаженого рюкзака на плечі і стегна.
marsupio guide pro
Найчастіше виробники в комплекті з рюкзаком продають захисний чохол від дощу, але бувають і винятки, тому слід звернути увагу на цей момент при покупці рюкзака.
За рахунок свого одного великого відділення рюкзак може здатися незручним, насправді, причина незручності найчастіше криється в неправильній завантаження рюкзака і погано підігнаний системі перенесення.
Сюди ж можна віднести рюкзаки трансформери, в яких є пристебнутий зовнішній кишеню, що представляє собою невеликий рюкзак.
caribee jet blackcaribee jet black
При цьому підвісна система має повну регулювання, а при необхідності складання рюкзака в багаж лямки ховаються.
caribee jet black

Альпіністські та рюкзаки для сплаву. Перші рюкзаки орієнтовані на альпіністів, хоча по суті це ті ж туристичні, але на них може бути передбачено більше кріплень для спорядження – льодорубів, карабінів, мотузок, шолома. Рюкзаки для сплаву, в першу чергу, орієнтовані на те, щоб зберегти речі в сухості. Яскравим прикладом таких рюкзаків є Caribee Alpha Pack 30

caribee alfa packcaribee alfa pack

Тактичесские рюкзаки. Як правило, це рюкзаки для військових завдань, але вони вдало можуть бути використані в походах і на полюванні. Перше, що відрізняє тактичні рюкзаки – це непомітні кольори або камуфляжна забарвлення.

red rock diplomat coyotered rock assault 28
Зовні рюкзаки обшиті стропами – це так звана система MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment) – модульна підвісна система. На цю систему можна вішати додаткові подсумки, органайзери, в основі системи - жорстке кріплення кобури, піхов і подібних їм аксесуарів до жилетах і поясів з допомогою особливих нейлонових строп, пришитих "драбинкою". Спорядження може бути закріплено в будь-якій комбінації один з одним і в якому порядку.
Тактичні рюкзаки не можуть похвалитися особливою анатомічною спинкою, як туристичні (все ж вони носяться на бронежилеті). Організація внутрішнього простору мінімальна, а всі кишеньки кріпляться зовні для швидкого доступу. В більшості випадків є відділення для кріплення гідратора. Велика кількість стяжок, петельок, потужні блискавки, дуже щільний матеріал (надлишковий для звичайних людей) cordura 1000D – це все, що виділяє рюкзак на тлі обтічних спортивних рюкзаків. Тут все грубо і незграбно, але надійно і універсально.
red rock engagement
Чохол від дощу у таких рюкзаків немає, але є просочення тканини або ж покриття зсередини, що перешкоджає проникненню вологи всередину.

Автор статті: спеціально для магазину Opticalmarket, Сергій Борисович (serj_32).
 

Рекомендуємо

Рюкзак Defcon 5 Mission 35 (Multiland)
0грн.
Немає в наявності Модель: 107726-01
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.