Тактичні рюкзаки.


  • 0
Як і в більшості військової амуніції, тактичних рюкзаках головним ставиться зручність носіння разом зі спеціальним спорядженням, хороша развесовка, що не утрудняє рухливості і запас міцності.
Тактичні рюкзаки можна розділити на: рейдові, патрульні, штурмові. На будь-якому з цих рюкзаків буде система MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment) – модульна підвісна система. На цю систему можна вішати додаткові подсумки, органайзери; в основі системи - жорстке кріплення кобури, піхов і подібних їм аксесуарів до жилетах і поясів з допомогою особливих нейлонових строп, пришитих "драбинкою". Спорядження може бути закріплено в будь-якій комбінації один з одним і в якому порядку.

molle

Також на рюкзаках є місце для «патчів» нашивок – м'яка частина липучки типу «велкро» на яку кріпиться ідентифікаційна нашивка.
Рейдові рюкзаки це рюкзаки великого обсягу з жорстким каркасом. Великий обсяг необхідний для перенесення запасу боєприпасів, їжі, спорядження, запасного комплекту обмундирування на відстань 50-60км. Крім обсягу на ньому ще виділяється велика поясна затяжка.

рейдовый рюкзак

Так звані «трьох денні» або штурмові рюкзаки призначені для завантаження самого необхідного (пайки, патрони, гідросистема). За обсягом вони близько 30-40 літрів. Класичним рюкзаком такого типу є Maxpedition Vulture II (стерв'ятник), на цю тему також є безліч реплік у інших виробників. Поясні затягування тут або знімні або набагато більш м'які, ніж у рейдових рюкзаків. Можуть носитися разом з бронежилетами.

3-х дневный тактический рюкзак

Напевно, відразу необхідно зробити невеликий відступ і написати, що таке гідросистема. Гідросистема – (гідратор, гидропак, поїлка) – ємність для води з вивідний трубкою для пиття. Розміщується в спеціальному відділенні рюкзака. Дозволяє споживати воду під час руху, не знімаючи рюкзак.

гидропак, ватерпак

Окремим класом гідросистем є так звані «кемел бек» - camelback. Це загальна назва – невеликий рюкзачок, весь корисний об'єм якого займає ємність з водою.

кэмелбек                                           camelback

Патрульні рюкзаки – невеликі рюкзаки, орієнтовані на носіння разом з бронежилетами. Але клас патрульних рюкзаків умовний (скоріше всього, виділений маркетологами), так як часто в патрулі військові обходяться тільки гідросистемою «кемел беком» (якщо операція проводиться з технікою), а якщо техніки немає, то використовується штурмовий рюкзак.

Рюкзак Red Rock Summit 23 (Olive Drab)Рюкзак Red Rock Assault 28 (Olive Drab)

Завдяки силі маркетингу поняття тактичних рюкзаків розширилося і поширилося навіть на однолямочные рюкзаки та сумки. До тактичних їх відносить забарвлення, схожість дизайну, нашиті стропи системи MOLLE.

fieldline_roe

Однолямочные рюкзаки невеликих обсягів при деякій своїй безглуздості дуже зручні при повсякденному носінні. Особливо зручно, не знімаючи рюкзак зі спини, перетягнути його вперед, щоб краще контролювати в транспорті або натовпі. «Тактичні» сумки - тут є як маркетингові варіанти, так і цілком армійські, типу сумки для карт або апаратури.
Не забудемо про систему MOLLE – на неї вішаються кишені, подсумки, аптечки, кобура та багато корисного. Це проста система, яка дозволяє з мінімальними витратами часу адаптувати рюкзак під свої потреби і завдання. При необхідності кишеню можна зняти і перемістити на іншу точку кріплення (в тому числі, з рюкзака на розвантажувальний жилет або на бронежилет, або навіть передати іншому бійцеві). Навісних кишень і подсумков представлено безліч – для магазинів з патронами, для скидання порожніх магазинів, аптечки, універсальні, для гранат, для рацій, для навігаторів та інше.

molleподсумки

Окремо варто поговорити про матеріали, використовувані при виготовленні тактичних рюкзаків:
  • вологовідштовхувальний нейлон стійкий до зношування щільністю 1000 деньє (найчастіше називають cordura 1000D), іноді тканина ще додатково просочують і обробляють, щоб підвищити її волого - і грязе - стійкість;
  • шнури з парашутної стропи – паракорда (paracord), у тому числі на блискавках замість металевих бігунків, щоб не було зайвого шуму при русі;
  • блискавки YKK (здатні витримати велике навантаження);
  • фурнітура UTX-Duraflex (міцна і малошумна).
Хорошим тоном при виготовленні є:
  • рівний шов (чого важко досягти на такий щільної тканини, але це ознака якості);
  • місця, які відчувають додаткове навантаження, повинні бути прошиті подвійним стібком, прошиті по діагоналі або повинна бути додана заклепка;
  • для швів використана нейлонова нитка (вона більш довговічна і стійка до стирання);
  • зсередини шви прошиті стрічкою і якісно оброблені (не стирчать нитки).
Сучасний тактичний рюкзак - це модульна система, яка дозволяє адаптувати базову виріб під виконання необхідних завдань. Використання тактичного рюкзака, як міського - не завжди виправдано: він важче, набагато жорсткіше (зберігає об'єм навіть коли порожній). Деякі фірми випускають тактичні рюкзаки для міста, в них застосовується матеріал щільністю 800 або 600 деньє (а не 1000), за рахунок чого вони легше при збереженні всій своїй функціональності. Використання тактичного рюкзака для походів теж не завжди виправдано, оскільки його спинка буде поступатися анатомічної спинці спеціального туристичного рюкзака. А ось для полювання або організації так званого «тривожного» рюкзака вони дуже вдало підійдуть.

Автор статті: спеціально для магазину Opticalmarket, Сергій Борисович (serj_32).
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.