Полювання і зброя - приціли, далекоміри, пневматика

Полювання та спортивна стрільба незмінно залишаються одним з цікавих хобі для чоловіків. З давніх часів склався образ чоловіка-добувача, так що бажання позмагатися у стрілецькому мистецтві цілком закономірно. Щоб підвищити точність стрільби, особливо стрільби на дальніх дистанціях, на зброю потрібно встановити приціл. А ось який купити приціл: або оптичний приціл - залежить від ряду факторів, але головним чином - від типу стрільби. У випадку, коли важливо точне точкове попадання в ціль, перевагу слід віддати оптичного прицілу; якщо ж пріоритетом є швидкість прицілювання, то варто звернути увагу на коліматор.

Крім того, вибір прицілу залежить і від типу зброї, на яке він буде встановлений: вогнепал або пневматика; а також сили віддачі. Для потужних гвинтівок необхідно вибирати приціли з підвищеною стійкістю оптики до віддачі, зокрема рекомендується вибирати моделі з вигравіруваним на склі, а не дротяною (тягнутою) сіткою. Щоб встановити приціл на зброю використовують різні кріплення у вигляді кілець або моноблоків на планку ластівчин хвіст, вівера, Пікатінні.

Для визначення дистанції до об'єкта, часто використовують лазерні далекоміри, відрізняються досить високою точністю вимірювань. Найбільш важливий параметр, на який слід звертати увагу, прийнявши рішення купити далекомір - це, власне, максимальна дальність вимірювань. Як правило, далекоміри передбачають за кілька режимів вимірювань, що дозволяє визначати не тільки відстань до цілі по горизонталі, але і висоту об'єкта, кут проекції та інші дані. Далекомір може знадобитися мисливцеві або стрілку, оскільки дозволяє дізнатися відстань до цілі і, виходячи з отриманих даних, відрегулювати механізм відстройки паралаксу прицілу. Крім того, далекоміри широко використовуються і в інженерній геодезії, навігації, військовій справі та в багатьох інших областях.

Пневматичні гвинтівки використовують для стрільби по мішенях, банкам, для військово-спортивних ігор. Вибираючи, яку купити пневматичну гвинтівку, слід для початку визначитися, чого ви від неї хочете? Вибір спортивного пневматичної зброї дуже великий, оскільки відрізняється не тільки характеристиками (калібр, початкова швидкість кулі тощо), але і типом (пружинно-поршнева пневматика, газобалонна, PCP), видом (гвинтівка, пістолет). Тому вибір пневматичної зброї для свого нового спортивного захоплення необхідно здійснювати дуже скрупульозно й ретельно.

Автор статті: Галина Цехмістро