Спостережна оптика - біноклі, монокуляри, підзорні труби

Побачити віддалені на кілька кілометрів об'єкти - чудові пейзажі, шедеври архітектури, рідкісні види птахів і тварин - стало можливим з використанням такого "озброєння" для очей людини, як біноклі, монокуляри або підзорні труби. З появою оптичних приладів, покликаних "збільшувати" або "наближати", як часто говорять, неможливе, здається, стає можливим. Чи не хотілося Вам, прогулюючись у лісі, побачити десь високо на дереві гніздо з пташенятами, що покірно чекають повернення мами-птаха з їжею, і поспостерігати за ними без ризику потривожити? Або піднявшись на вершину гори, окинути поглядом околиці зверху? Саме для таких задач і використовується спостережна оптика.

Бінокль прийде на допомогу не тільки туристу, але і мисливцеві, рибалці. Проводячи спостереження в бінокль, можна побачити дичину, що наближаэться, поплавок, що смикається, кораблі, що відпливають, дельфінів, що виринають. Головною перевагою біноклів над іншими оптичними приладами є, звичайно ж, можливість спостереження обома очима, що забезпечує більший комфорт. Крім польових, туристичних і мисливських, слід виділити і окремий клас астрономічних біноклів, призначених для споглядання зоряного неба. Астробиноклі, звичайно ж, відрізняються не тільки великим збільшенням, але і, в першу чергу, більшою апертурою (діаметром об'єктива), що закономірно призводить і до істотного збільшення габаритів приладу. Для любителів театру, опери та балету пропонуються спеціальні театральні біноклі, що відрізняються оригінальним елегантним дизайном.

На відміну від біноклів, монокуляри мають більш компактні габарити і їх легко розмістити навіть в кишені штанів. Представляючи собою "половинку" бінокля, монокуляри призначені для спостереження тільки одним оком.

Підзорні труби мають більше збільшення, ніж монокуляри та біноклі, і передбачають установлення на штатив для стабілізації зображення. "Спостереження з рук" за допомогою підзорної труби проводяться вкрай рідко. Областями застосування підзорної труби можуть бути мисливство та спортивна стрільба по мішенях, туризм і активний відпочинок, астрономія, орнітологія або бьордвотчінг. Однією з особливостей зорових труб є можливість під'єднання фотоапарата для заняття діджіскопінгом, що дозволяє робити якісні знімки віддалених об'єктів з можливістю їх подальшої обробки у відповідних програмах. Підзорна труба є просто незамінним оптичним приладом для орнітологів, оскільки забезпечує можливість проводити спостереження за птахами в їхньому природному середовищі існування, без ризику їх злякати у спробах підійти якомога ближче.

Насправді ж, область застосування спостережної оптики обмежується лише Вашою фантазією: можна спостерігати за всім, що Вас оточує, і в кожному об'єкті знаходити щось дивовижне і неповторне!

Купить спостережну оптику - біноклі, монокуляри, підзорні труби - у Києві, Харкові та інших містах України можна в нашому інтернет-магазині Оптикалмаркет.

Автор статті: Галина Цехмістро