Телескоп у подарунок


Не секрет, що таємничий космос вивчають не тільки вчені, фізики та астрономи, але і кожен з нас вже з юних років прагне відкрити завісу таємниць Всесвіту. Діти мріють побачити марсіан на Марсі, а дорослі, на хвилинку зупинившись у своєму невгамовному ритмі життя і піднявши голову вгору, захоплюються красою безтурботного зоряного неба, що заворожує. Обравши астрономію в якості хобі, багато хто з нас просто занурюється в такий необхідний релакс, тікаючи від метушні повсякденного життя. Адже можна просто лежати на землі і дивитися, дивитися вдалину, все далі і далі, відчуваючи справжній спокій, усвідомлюючи, наскільки нікчемні, крихітні всі наші проблеми в цьому дивовижному і величезному світі!

Звісно, спостерігати зоряне небо можна і неозброєним оком, але, якщо хочеться «заглянути далі», знадобиться значно більш потужніше «око», ніж Ваше. Тут на допомогу приходить винахід таких вчених, як Леонардо да Вінчі, Галілео Галілея, Ньютона, Кеплера і ін. – телескоп! Звичайно ж, вже не одне століття оптичні схеми багаторазово удосконалювалися, і зараз першовідкривачі можуть тільки позаздрити тому, наскільки якісні та потужні інструменти доступні в наш час! Було б тільки бажання, як мовиться. А як ми вже визначилися, бажання є у кожного з нас, причому ледь не з пелюшок!

телескоп у подарунок

А внутрішній поштовх наміру купити телескоп часто дає ідея оригінального подарунка, що зародилася в лабіринтах мозку: подарунок на день народження, подарунок на Новий рік під ялинку, подарунок директору чи бізнес-партнеру, подарунок на річницю, а може і просто подарунок самому собі коханому для виконання заповітної мрії. І якщо Ви готуєте сюрприз і зайнялися метою придбання такого приладу, ця стаття повинна допомогти Вам з вибором. Тут ми наведемо три окремих приклади, але, якщо Ви все ж не знайдете відповідь на своє питання, ми завжди готові надати допомогу і порекомендувати щось підходяще саме для Вас.

Ну що ж, поїхали!

Купити телескоп на подарунок дитині

Як показує практика, кращий вибір у якості першого інструменту для спостережень зоряного неба – 70мм рефрактор на азимутальному монтуванні, яскравим прикладом якого є Arsenal-Synta 70/700 AZ2. Насправді, модель з такими характеристиками, звичайно ж, представлена в кожному бренд (Celestron Astromaster 70AZ, Sky-Watcher BK 707AZ2, Bresser Messier AR-70/700 AZ і ін), і тут можна вибирати з досить широкого асортименту, віддаючи перевагу тій чи іншій комплектації, кольору, логотипу і тп. Основний посил – це вже не зовсім дитячий телескоп-іграшка, а цілком пристойний оптичний прилад з достатньою апертурою в 70мм, щоб не розчаруватися від перших спостережень, просте в управлінні і досить стійке, надійне монтування, що не вимагає особливих навичок та «другої вищої освіти». Розібратися з таким інструментом не складе абсолютно жодних труднощів навіть школяреві. До речі, можна буде спостерігати не тільки небесні світила, але і наземні об'єкти, навіть «підглядати в сусідські вікна».

Arsenal 70/700 AZ2

P. S. І незважаючи на те, що апертура першого, досить недосконалого, рефрактора Галілея була практично вдвічі менше (об'єктив діаметром 40мм з фокусною відстанню 500мм проти 70мм лінзи з фокусною відстанню 700мм), Галілео Галілей увійшов в історію, зробивши численні відкриття. То ж гайда, вперед за власними досягненнями і відкриттями!

Купити телескоп на подарунок дорослому, що захоплюється астрономією

Тут рекомендацією буде – 130мм або 150мм рефлектор Ньютона на екваторіальному монтуванні. Прикладами цього класу приладів будуть Arsenal 130/650 EQ2, Arsenal 150/750 EQ3-2, знову ж ці моделі є і в інших брендах (Sky-Watcher 13065 EQ2, Sky-Watcher 15075 EQ3-2, Sigeta ME-150 150/750 EQ3, Bresser Pollux 150/750 EQ3 Solar (carbon) і багато інших). Чому вибір припав на прилади саме з такими характеристиками? По-перше, це світлосильні інструменти з діаметром головного дзеркала 130мм або 150мм, які дозволять спостерігати не тільки планети нашої Сонячної системи, але і об'єкти далекого космосу, що слабко світяться, – галактики і туманності, так звані дипскай об'єкти. По-друге, за допомогою екваторіального монтування вдасться компенсувати добове обертання небесної сфери, тобто стежити за рухом небесного світила, буде набагато простіше і комфортніше не давати йому піти з поля зору. До речі, за бажання з таким інструментом можна спробувати себе ще й у астрофотографії, зафіксувавши свої успіхи в астрономії. Не професійно, але все ж цілком можливо. А, по-третє, з фінансової точки зору, роздобути велику апертуру вигідніше якщо, віддати перевагу рефлекторам Ньютона замість рефракторів або дзеркально-лінзових оптичних систем Максутова-Кассегрена, Шмідта-Касегрена та ін.

Arsenal 150/750 EQ3-2

Купити телескоп на подарунок в приватний будинок або для виїзних спостережень за місто на машині з просторим багажником

А ось тим, кого не налякаєш значними габаритами, а хочеться розрізняти деталі і в кільцях Сатурна, і щілину Кассіні, деталі хмарних поясів Юпітера, спостерігати зоряні скупчення і туманності, отримати від візуальних спостережень максимум вражень класу "Ах і Ох", варто звернути увагу на потужні добсони (200мм), наприклад, Arsenal-GSO DOB 8" 203/1200 CRF (або Sky-Watcher DOB 8"). Звичайно, можна вибрати рефлектори і з більшою апертурою, головне – бути готовим до їх громіздкості, і, звісно, більш високої вартості. Але 8-дюймовий доб – це прилад, що прекрасно зарекомендував себе серед астролюбителів по всьому світу, так сказати, хіт продажів у численних номінаціях. Добсони дуже прості в управлінні, підходять для візуальних спостережень, не використовуються для астрофотографії. Якщо над головою доступно чисте небо, не зіпсоване міським засвіченням, пилом, спостереження в доб не залишать байдужими нікого, навіть найдосвідченіших астролюбителів!

Arsenal DOB 8

На цьому ми поки закінчимо список рекомендацій, щоб не засмічувати мозок читача занадто великою кількістю інформації! Сподіваємося, ми змогли направити Вас у потрібне русло в пошуках оптики. І пам'ятайте, «апетит приходить під час їжі», почніть вивчати небо сьогодні, і завтра астрономія стане Вашим справжнім захоплюючим хобі, розслаблюючим і таким, що наводить порядок у думках, що снують довкола в голові. Як любив говорити Карлсон: «Спокій, тільки спокій!». Впевнені, на цей життєвий девіз його наштовхнула не одна ніч, проведена на даху будинку під відкритим небом ☺.

Автор статті (текст і фото): Драпой Ярослав

 
Відгуки можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.
Будь ласка, зареєструйстеся
 
Ще ніхто не залишив відгуків.