Навіщо мисливцеві бінокль?


Щоб здалеку виявити зачаїлося в очеретах дичину та не злякати її, мисливцю, природно, необхідно використовувати деякий оптичний прилад – «лупа», що дозволяє як би «наблизитися» до об'єкта. Звичайно, в спорядженні у мисливця або стрілка може бути і бінокль, і підзорна труба, і оптичний приціл. І всі ці прилади володіють певним збільшенням, що дозволяє більш детально і більш чітко бачити віддалені об'єкти. Так чи потрібен мисливцеві саме бінокль?

На наш погляд, є кілька причин, за якими мисливцеві просто не обійтися без бінокля в польових умовах, серед яких, у першу чергу варто відзначити портативність і мобільність.

Портативність бінокля для мисливства.

Вирушаючи на полювання, мисливцеві необхідно взяти з собою різне спорядження, зброю, амуніцію, набої, їжу і воду, і ряд інших пристосувань і аксесуарів. Така повна загрузка неабияк обтяжує, тому цілком обґрунтоване бажання хоч трохи полегшити свій рюкзак, взявши з собою невеликий бінокль, який можна легко переносити на шиї з допомогою нашийної ремінця, або ж використовувати спеціальне нагрудна кріплення для бінокля.

Мобільність бінокля для мисливства.

Приціл прикріплений до зброї, а значить, щоб подивитися по сторонах, доведеться крутити всій установкою, що може видати місце укриття і злякати мета. Підзорна труба ж досить габаритна і більше стационарна. Володіючи великим збільшенням, як правило, вимагає установки на штатив для стабілізації зображення.

Чи То справа бінокль. Взяв його в руки і крути-верти їм у будь-якому напрямку в пошуках мети.

Купить бинокль для охоты

Використання бінокля як лупи. smiley

А що, якщо виманюючи лисицю або іншу живність, Вас здолала нудьга? Маючи в своєму арсеналі бінокль, можна трохи розважитися, погравши у біолога-ентомолога. Повернувши бінокль навпаки, мисливець може зайнятися вивченням комах, листя, рослин і квітів, моху на дуже невеликій дистанції фокусування (до декількох сантиметрів). Переверніть свій бінокль, наблизьте його окулярами до мурашки на відстань близько 0.5 см і загляньте в об'єктиви бінокля. Вам сподобаєтьсяsmiley

Кут огляду

Крім того, гарний мисливський бінокль характеризується досить широким кутом огляду – полем зору, що дозволяє проводити панорамні спостереження, обхопити більш широкий простір для огляду, комфортно стежити за рухомими об'єктами: птахами, які перебувають у польоті, що біжать по лісі тваринами тощо

Важливі параметри для вибору мисливського бінокля

Найчастіше полювання ведеться в умовах недостатньої освітленості: в лісі з густим листям, що перешкоджає проникненню великої частини сонячних променів, в сутінках або ж на світанку. З цієї причини важливо, наскільки світлу картинку сформує використовуваний бінокль. Для таких цілей краще вибирати повнорозмірні моделі 42-50мм, здатні зібрати набагато більше світла, ніж їх компактні побратими з апертурою 25-36мм. Як сама вже собою зрозуміле, оптика приладу повинна мати гідне просвітлююче покриття типу FMC (повне багатошарове просвітління). Додаткова перевага забезпечать моделі з діелектричним покриттям призм, а також фазокорректирующим покриттям (останнє застосовується тільки для Roof моделей). В ідеалі, варто віддати перевагу біноклям з ED-лінзами (скло з наднизькою дисперсією), що забезпечують більш природну передачу кольору, відмінну деталізацію. Однак варто враховувати, що чим сильніше «нафарширований» бінокль, тим вище його вартість, і в моделях преміум класу вона вже серйозно б'є по кишені.

Як правило, мисливці вибирають біноклі з збільшенням до 10х, часто навіть 6-8х. У разі ж, якщо стрілку або мисливцеві недостатньо 10 крат і необхідно більше збільшення, то все-таки варто задуматися про придбання підзорної труби. Біноклі з більш високим збільшенням, по-перше, являють собою вже більш громіздкі прилади, по-друге, вимагають установки на штатив для стабілізації зображення, а, по-третє, формують більш тьмяну картинку з більш вузьким полем зору.

На жаль, як би все було добре сплановано, важко вгадати, які несподівані сюрпризи може приготувати природа. Так, під час полювання може піти дощ, випасти роса і т. п. І щоб бінокль не підвів в самий відповідальний момент, варто звертати увагу на абсолютно герметичні, водонепроникні конструкції, заповнені азотом або аргоном.

Також рекомендуємо вибирати моделі з великим виносом зіниці, що забезпечить, по-перше, більш комфортні умови спостереження, адже у Вас не буде необхідності впритул піднести очі до окуляра, а, по-друге, це є обов'язковою умовою, у разі, якщо спостереження будуть проводитися в окулярах. При маленькому винос зіниці спостерігач віями «махає» за лінзам, а це призводить до появи жирних розлучень на оптиці, тобто частіше доводиться чистити лінзи окулярів. І тут простий серветкою вже не обійтися.

Зазвичай мисливці, як дуже раціональні споживачі, вибирають моделі з центральною системою фокусування, доповнені механізмом для корекції діоптрій, який може розташовуватися або на одній з окулярних трубок, або ж мати коаксіальне розташування з барабаном фокусування в центрі. У разі наявності істотних недоліків зору обов'язково звертайте увагу на вказаний діапазон можливої корекції діоптрій. Іноді подібний механізм працює лише в діапазоні +/-2D, в той час як може знадобитися більш серйозне коригування аж до +/-5D. Біноклі з індивідуальною системою фокусування вкрай слабо затребувані у мисливців. Біноклі з так званим автофокусом (фіксованим фокусом) хороші, коли спостереження ведуться на далекі дистанції. На ближніх дистанціях у такого бінокля може не вистачити глибини різкості, і картинка виявиться розмитою. (Більш докладно про різних системах фокусування можна почитати в статті: "Системи фокусування в біноклях").

У будь-якому випадку, при виборі бінокля для мисливства слід гарненько підготуватися і продумати, які завдання Ви ставите перед ним, прикинути свій бюджет і, виходячи з цього, розглядати найбільш підходящі моделі. І, якщо серед цього шалено величезного асортименту біноклів різних брендів у Вас почнуть розбігатися очі, не полінуйтеся звернутися за допомогою до фахівця. Консультацію Вам нададуть безкоштовно, але часу заощадите ну дуже багато, а в результаті, звичайно ж, підберете саме той бінокль, який хочете. Головне - знову-таки, правильно поставити завдання, яке повинен виконувати Ваш майбутній оптичний товариш.

Автор статті (текст і фото): Галина Цехмістро

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.