Огляд оптичних прицілів Hawke серії Sport HD IR


Будь то цільова спортивна, аматорська стрільба або полювання, щоб підвищити точність стрільби і попадання, зброю необхідно оснастити надійною і якісною оптикою - прицілом. До вибору прицілу необхідно підійти з належною відповідальністю, враховуючи багато параметри, зокрема:

 1. типу зброї, тобто ми маємо справу з вогнепальною зброєю, пневматичною гвинтівкою, арбалетом або пістолетом;
 2. відповідно параметрів зброї: наприклад, потужності віддачі, початкової кінетичної енергії кулі в момент вильоту зі ствола (так званої, дуловою енергії);
 3. передбачуваної дистанції стрільби;
 4. передбачуваних умов ведення стрільби.

Дійсно, вибір прицілу буває не так вже простий і, трапляється, що доводиться серйозно поламати голову, перш ніж визначитися з покупкою. І якщо у вогнепальній зброї ми маємо справу з однією віддачею, то пружинно-поршневе пневматична зброя володіє подвійною віддачею, що супроводжується вібрацією пружини. Така віддача відбувається не тільки тому, але ще і вперед, стаючи особливо помітною у гвинтівки з початковою швидкістю кулі від 280м/с. А що вже говорити про гвинтівках класу магнум і супермагнум, швидкість кулі яких 330м/с, 380м/с і вище? Вибираючи оптику для такої зброї, дуже важливо бути впевненим, що приціл не буде виведений з ладу потужної подвійною віддачею ППП.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Сьогодні ми пропонуємо детальний тест-огляд оптичних прицілів Hawke серії Sport HD IR, представленої моделями з 32мм, 40мм і 50мм об'єктивами, зі змінним збільшенням, з механізмом відбудови паралакса на об'єктиві і фіксованим паралаксом, а також різними типами сіток з підсвічуванням.

Модельний ряд прицілів Hawke Sport HD IR

Коротка зведена таблиця

Модель Збільшення Діаметр об'єктиву, мм Прицільна сітка Відстройка паралаксу Лінійне поле зору на 100 м, м Винос зіниці, мм Довжина, мм Вага, г
Приціл Hawke Sport HD IR 2-7x32 (30/30 Centre Cross IR) 2х - 7х 32 30/30 Centre Cross IR фіксована, на 100 ярдів 15 - 4.6 90 290 318
Mil Dot IR відбудова паралакса на об'єктиві для дистанцій від 10 ярдів до нескінченності 17.5 - 5.9 287 448
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x40 (30/30 Centre Cross IR) 3х - 9х 40 30/30 Centre Cross IR фіксована, на 100 ярдів 12.8 - 4.2 315 422
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x40 (Mil Dot IR) Mil Dot IR 14.2 - 4.7 310 346
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x40 (Rimfire SR) Rimfire SR 12.8 - 4.2 318 422
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO (Mil Dot IR) Mil Dot IR відбудова паралакса на об'єктиві для дистанцій від 10 ярдів до нескінченності 14.2 - 4.7 320 468
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x50 (Mil Dot IR) 50 Mil Dot IR фіксована, на 100 ярдів 15 - 5.5 312 460
Приціл Hawke Sport HD IR 3-9x50 AO (Mil Dot IR) Mil Dot IR відбудова паралакса на об'єктиві для дистанцій від 10 ярдів до нескінченності 15 - 5.5 323 530
Приціл Hawke Sport HD IR 4-12x40 (30/30 Centre Cross IR) 4х - 12х 40 30/30 Centre Cross IR фіксована, на 100 ярдів 9.5 - 3 340 425
Приціл Hawke Sport HD IR 4-12x50 (Mil Dot IR) 50 Mil Dot IR 11 - 3.7 333 460
Приціл Hawke Sport HD IR 4-12x50 AO (Mil Dot IR) Mil Dot IR відбудова паралакса на об'єктиві для дистанцій від 10 ярдів до нескінченності 11.- 3.7 333 530

Призначення прицілів

Міцні і високоточні приціли Hawke Sport HD IR відрізняються підвищеною стійкістю до потужної віддачі, мають надійне кріплення лінз, що перешкоджає їх «вылетанию». Ці приціли позиціонуються виробником як оптика, подходящяя і для вогнепальної зброї і ппп будь-якого калібру. Розроблені досвідченими європейськими інженерами прецизійні приціли впевнено витримають віддачу самого потужного зброї і не розчарують свого власника.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Країна-виробник

Оригінальні приціли Hawke Sport HD IR від англійського виробника мають ліцензійну китайську складання, при цьому проходять жорсткий контроль якості безпосередньо самих англійців, так що будьте впевнені у високій якості приладу. Крім того оптичні прилади Hawke впевнено зайняли нішу ринку і нарощують оберти в США.

Стандартна комплектація

Базова комплектація прицілів являє собою цілком стандартний набір аксесуарів. По-перше, це знімні захисні кришечки-світлофільтри на об'єктив і окуляр, сполучені між собою гумками. По-друге, так як дана серія прицілів передбачає підсвічування сітки, то в комплекті поставляється одна літієва батарея типу CR2032 3В. По-третє, традиційно для оптичних приладів є спеціальна серветка – тканину для чищення оптики від забруднень. На відміну від попередньої серії прицілів Hawke Sport HD AO тут ми отримуємо стандартну бюджетну серветку, яку, звичайно ж, рекомендується замінити більш якісної серветкою з мікрофібри або іншим засобом для видалення забруднень з оптичних поверхонь (наприклад, олівцем LensPen). Також стандартною комплектацією передбачена фірмова книжечка-інструкція – інструкція по роботі з оптикою.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пппп

Корпус прицілів

Тестовані нами приціли Hawke Sport HD IR мають ударостійкий і зносостійкий металевий корпус з анодованим покриттям для захисту від корозії. Діаметр тубуса становить 1 дюйм (25.4 мм), так що для кріплення приціл на гвинтівку слід вибирати кріпильні кільця чи моноблоки стандарту 25.4 мм. Внутрішня поверхня корпусу має якісне чорніння для усунення перевідбиттів і відблисків.

Приціли цієї серії допускають використання при різноманітних погодних умовах, для чого корпус приладів герметично ущільнений Про спеціальними кільцями і заповнений азотом. Таким чином, досягається повна водонепроникність конструкції, а також запобігає можливість запотівання оптичних поверхонь зсередини в умовах підвищеної вологості і при різких перепадах температур. Погодьтеся, раптово помутневшая спітніла оптика зсередини в польових умовах в самий невідповідний момент зіграє злий жарт і не дозволить зробити прицілювання. Саме з цієї причини виробник подбав про те, щоб приціл ніколи Вас не підвів! Так що не варто переживати з цього приводу, Ви завжди можете покластися на роботу прицілу в будь-яких погодних умовах!

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Оптична система

Приціли Hawke Sport HD IR доступні з 32мм, 40мм і об'єктивом 50мм. Який же апертурі віддати перевагу, слід вирішувати, виходячи з поставлених завдань. Тут стрілок повинен дати собі відповідь на ряд питань:

 • по-перше, на якій дистанції буде вестися стрілянина. Так для малих відстаней підійде приціл і з 32мм або 40мм об'єктивом, в той час як для стрільби на великих дистанціях варто придбати 50мм приціл. Велика апертура забезпечить більш високу роздільну здатність, що призведе до кращого деталізації, крім того спостерігається картинка буде відрізнятися підвищеним контрастом і чіткістю.
 • по-друге, які передбачаються умови ведення стрільби. На відкритій місцевості в денний час доби при добрій освітленості навіть 32мм приціл забезпечить формування світлого і контрастного зображення мети. А ось у густому лісі або в сутінках з поставленим завданням краще впорається 50мм модель.
 • і нарешті, не забувайте і про самих габаритах такого «помічника». Найбільш компактні і легкі виявляться 32мм моделі, а із зростанням апертури збільшаться і габарити прицілу.

Традиційно об'єктив прицілу являє собою ахроматичну конструкцію, що дозволяє певною мірою виправити таке спотворення, як хроматичну аберацію. Всі оптичні поверхні покриті спеціальним покриттям, що просвітлює HD – High Definition, завдяки чому вдається домогтися формування максимально світлою, контрастною і насиченою картинки з відмінною деталізацією. Тип просвітлення оптичної системи – FMC (Fully Multi-Coated).

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Лінійка прицілів Hawke Sport HD IR представлена моделями з змінною кратністю. Так в панкратических прицілах в оптичній системі присутній додатковий елемент для зміни фокусної відстані окуляра з допомогою відповідного кільця трансфокатора, розташованого навколо тубуса біля окуляра. Для більш зручного обертання кільця трансфокатора на його поверхні нанесені спеціальні насічки, що перешкоджають прослизанню пальців по кільцю.

Крім того, на окулярі розташоване кільце швидкого фокусування для корекції діоптрій (налаштування різкості). Поверхня кільця обрезинена і має насічки для більш комфортного та надійного захоплення пальцями і обертання. Винос вихідної зіниці цілком комфортний, забезпечує зручне розташування голови стрілка у приклада гвинтівки.

Прицільна сітка

На відміну від попередньої серії прицілів Hawke Sport HD приціли Hawke Sport HD IR мають більш тонку вигравірувану лазером на склі сітку. Крім того, на відміну від дротяної сітки, де є ризик її порвати або розтягнути при потужної віддачі, вигравірувана сітка відрізняється підвищеною стійкістю до віддачі і довговічністю.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

На тубусі прицілів по сусідству з барабанами введення поправок розташований реостат для вибору режиму підсвічування сітки і регулювання яскравості. Прицільна сітка може підсвічено червоним і зеленим кольором, при цьому доступно 5 режимів інтенсивності підсвічування для кожного кольору. Як правило, виробник пропонує використовувати червону підсвітку вночі, а зелену – в денний час доби. На практиці ж, швидше вибір кольору підсвічування здійснюється, виходячи з особистих переваг стрілка, місцевості ведення стрільби і багатьох інших параметрів, а не тільки часу доби. В положенні OFF прицільна сітка чорного кольору. Живлення здійснюється від однієї літієвої батареї 3В CR2032, що встановлюється в батарейний відсік, розташований на реостате.

Приціли Hawke Sport HD IR представлені моделями з трьома типами сіток:

 • міл-дот (Mil-Dot)
 • 30/30 Centre Cross
 • Rimfire SR

Найбільш популярною прицільної сіткою для гвинтівок ппп прийнято вважати сітку типу міл-дот. В прицілах цієї серії міл-дот вірний для 10-кратного збільшення. Для інших допустимих збільшень лінійні і кутові розміри слід визначати з допомогою нескладного методу інтерполяції або будь-яких програм-калькуляторів, широко поширених в інтернеті. Одне з достоїнств сітки типу міл-дот – це можливість визначення дистанції до мети, а також простого і зручного прийняття поправок на вітер і визначення траєкторії падіння кулі.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для ппп

Прицільна сітка 30/30 Centre Cross нагадує ще один часто зустрічається тип сітки 30/30 або дюплекс, що відрізняється простотою і зручністю, але і тут виробник додав деяку родзинку щодо традиційної сітки. Тонкі лінії перехрестя мають «плаваючий» дизайн і не з'єднані з товстими лініями. У режимі ввімкненої підсвічування підсвічуються тільки тонкі лінії. У той час, коли більш товсті зовнішні лінії сітки призначені для швидкого пострілу з великої мети навскидку, тонкі лінії дозволяють здійснити більш точне прицілювання для стрільби по невеликий мішені. Хочеться відзначити, що лінії перехрестя сітки 30/30 дуже тонкі і не перекривають мета, а відстань між протилежними тонкими лініями прицільної сітки дюплекс відповідає 30 дюймам на 100 ярдів при збільшенні в 4 крата, що також дозволяє здійснювати приблизну оцінку дистанції до мети.

Нова унікальна сітка Rimfire SR розроблена спеціально для гвинтівок калібру .22LR. Інноваційний дизайн забезпечує максимальну зручність в польових умовах. Сітка вірна при збільшенні 9х. Важливою особливістю є те, що сітка вже відкалібрована і має нанесені мітки 50, 75, 100, 125, 150, 175, 200 ярдів. Виконавши пристрілювання для дистанції в 50 ярдів, Ви можете далі легко і просто вести стрільбу на дистанціях в 75, 100, 125, 150, 175 і аж до 200 ярдів, використовуючи інноваційне рішення стеки Rimfire SR! Завдяки тому, що навпроти міток нанесена відповідна дистанція в ярдах, Вам не потрібно тримати всі ці значення в голові! Виробник подбав про максимальний комфорт в роботі з прицілом! Даний приціл відмінно підійде для варминт-гвинтівок з найбільш поширеним калібром .22LR для полювання на дрібних сільськогосподарських шкідників: щурів, мишей, ховрахів.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Відстройка паралаксу

Приціли Hawke серії Sport HD IR доступні в двох варіаціях: з фіксованим паралаксом і відбудовою паралакса на об'єктиві (у маркуванні моделі зазначено AO – Adjustable Objective).

Приціли з фіксованою системою фокусування об'єктива мають заводську відбудову паралакса на дистанції 100 ярдів (90 метрів). Прийнято вважати, що при веденні стрільби на дистанції щонайменше на третину від заводської відбудови прицілу або на дві третини далі, заводська юстирування цілком добре впорається зі своїм завданням так, що не варто звертати увагу на паралакс. Таким чином, отримуємо, що приціли Hawke серії Sport HD IR з фіксованою системою фокусування підходять для стрільби на дистанції від 60 до 150м.

Для забезпечення високої точності прицілювання у разі цільової стрільби або вармінтінгу Вам потрібен надійний оптичний приціл з механізмом відстройки паралаксу. Так приціли Hawke Sport HD IR AO оснащені кільцем відбудови паралакса на об'єктиві, що дозволяє здійснювати точне фокусування на дистанціях від 10 ярдів (9 метрів). Для більш надійного захоплення і комфортного обертання кільця його поверхня має спеціальні насічки. Кільце обертається в міру туго. До речі, в прицілах AO, заглянувши в об'єктив, всередині корпусу можна побачити додатковий елемент конструкції – потужну гвинтову пружину, призначену для компенсації віддачі і збереження незмінними встановлених параметрів. Крім того, механізм відстройки паралаксу може використовуватися для визначення дистанції до мети, для чого необхідно повертати дане кільце до тих пір, поки не побачите чітку картинку, а потім просто подивитися на значення дистанції за шкалою, нанесеною на кільце.

Купить прицел Hawke Sport HD IR в Киеве, Харькове   Прицел Hawke Sport HD IR для пневматики

Барабани введення поправок

Для введення поправок по горизонталі і вертикалі приціли оснащені відповідними барабанами введення поправок з низьким профілем, захованими під металевими ковпачками. Обертання барабанів здійснюється пальцями. Ціна кліка традиційно становить 1/4 MOA. Для запобігання відведення прицільної сітки під барабанами знаходиться традиційний елемент конструкції - високоякісна плоска берилієва пружина.

Так як пневматичну зброю на відміну від вогнепальної має більш похилу траєкторію польоту кулі, оптичні приціли повинні мати гарний запас для введення коригувань вниз по вертикалі. В результаті нескладних математичних підрахунків ми виявили, що у всіх оптичних прицілах Hawke Sport HD IR один оборот барабана складається з 60 кліків. При цьому кількість оборотів від моделі до моделі коливається в районі 9-11 обертів плюс-мінус. Так, у досліджуваної нами моделі Hawke Sport HD IR 3-9x40 ми отримали 575 кліків по вертикалі, 570 – по горизонталі; в моделі Hawke Sport HD IR 2-7x32 – 780 кліків по вертикалі і 690 по горизонталі. Такий запас кліків дійсно вражає! Кліки чіткі та інформативні, добре чути і відчутні. Необхідне зусилля для обертання барабанів помірне: барабани обертаються не надто туго, тому що докладене зусилля не змістить стовбур, але і не «разболтаны».

Якість зображення

Кажучи про якість картинки, хочеться відзначити хорошу передачу кольору, деталізацію, відмінну «світлість», рівномірну по всьому полю зору, контрастність і насиченість зображення. Дисторсія виправлена на належному рівні і практично непомітна, хроматизм виявлений слабо. На всьому проміжку можливих збільшень вдається домогтися необхідної різкості та чіткості.

Випробування

Для тестування надійності і точності оптики Hawke Sport HD IR приціли були встановлені на пружинно-поршневу пневматичну гвинтівку класу магнум Beeman Teton, калібр 4.5, початкова швидкість кулі 330м/с. Повинні відзначити, що приціли чудово впоралися з навантаженням. Хочеться звернути увагу на те, що ні в одному з корпусів прицілів не був виявлений такий дефект, як плаваюча стп. Після настрела в 150 пострілів зміщення прицільної сітки не виявлено.

Переваги:

 • Висока якість оптики
 • Міцний металевий корпус
 • Водонепроникна, азотозаполненная конструкція
 • Відмінна ергономіка
 • Вигравірувана на склі сітка
 • Наявність підсвічування
 • Зручний метод обертання барабанів введення поправок

Недоліки:

 • Бюджетна серветка

Висновок

Приціли Hawke Sport HD IR можуть використовуватися практично з будь-яким типом зброї для спортивної стрільби або полювання: вогнепал, пружинно-поршневий пневматикою, пружинної-газової пневматикою будь-якого калібру. Унікальною особливістю даної оптики є можливість установки на пневматику класу магнум і супермагнум, наприклад Hatsan 125. При абсолютно демократичною вартості прицілу Ви отримуєте вірного і надійного помічника на полюванні і спортивної стрільби, витримує самі екстремальні експлуатаційні умови!

Автор огляду (текст і фото): Галина Цехмістро

 

Рекомендуємо

Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 4-12x40 (30/30 Centre Cross IR)
1 426грн.
Немає в наявності Модель: 102723-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x40 (Rimfire SR)
3 197грн.
Немає в наявності Модель: 103125-01
Топ продажів
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x50 (Mil Dot IR)
3 465грн.
Немає в наявності Модель: 102719-01
Топ продажів
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO (Mil Dot IR)
4 004грн.
Немає в наявності Модель: 100090-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 2-7x32 (30/30 Centre Cross IR)
3 128грн.
Немає в наявності Модель: 102700-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 4-12x50 AO (Mil Dot IR)
1 233грн.
Немає в наявності Модель: 102720-01
Топ продажів
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x50 AO (Mil Dot IR)
4 264грн.
Немає в наявності Модель: 100088-01
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 4-12x50 (Mil Dot IR)
1 233грн.
Немає в наявності Модель: 102721-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 2-7x32 AO (Mil Dot IR)
3 484грн.
Немає в наявності Модель: 100089-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x40 (Mil Dot IR)
3 500грн.
Немає в наявності Модель: 102712-01
Огляд
Приціл оптичний Hawke Sport HD IR 3-9x40 (30/30 Centre Cross IR)
2 940грн.
Немає в наявності Модель: 102722-01
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.